Geçmiş Kongreler

3. Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi, 03-04 Mayıs 2016

Türkiye Yeşilay Cemiyeti öncülüğünde Kültür Toplum ve Aile Derneği ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde düzenlenen 3. Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi 2016 yılında yirmi ülkeden 1200 kişinin katılımıyla 3 – 4 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirildi. III. Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi’nde Nottingham Trent Üniversitesi’nden Prof. Mark Griffiths ve Prof. Dr. Daria Kuss, Kore Bilim ve Teknoloji Yüksek Enstitüsü’nden Prof. Young Yim Doh, Güney Kaliforniya Bilgisayar Bağımlılığı Tedavi Programı Kurucusu Dr. Kenneth Woog ve yurt içinden pek çok değerli akademisyen yer aldı.

» 3. Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi Kongre Programını indirmek için tıklayınız.

» 3. Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi Bildiriler Kitabını indirmek için tıklayınız.

» 3. Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi Özet Kitabını indirmek için tıklayınız.

» 3. Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi Videoları izlemek için tıklayınız.

2. Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi, 26-27 Ekim 2013

Kültür Toplum ve Aile Derneği ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi Esenler Belediyesi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi sponsorluğunda 2013 yılında 26 – 27 Ekim tarihlerinde gerçekleştirildi. II. Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi’ne Kaliforniya Üniversitesi’nden Prof. Dr. Garry Small, Harvard Tıp Fakültesi’nden Doç. Dr. Michael Rich, Pekin Devlet Hastanesi Bağımlılık Tedavisi Merkezi yöneticisi Prof. Dr. Tao Ran, Dr. Cheryl K. Olson, Moskova Lomonosov Devlet Üniversitesi’nden Prof. Dr. Alexander E. Voiskounsky ve yurt içinden pek çok değerli akademisyen katılım sağladı.

1. Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi, 6-8 Nisan 2012

Milli Eğitim Bakanlığı, Marmara Üniversitesi, Kült Derneği (Kültür Toplum ve Aile Derneği) ve Ümraniye Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği 1. Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi’nde Türkiye ve dünyanın önde gelen bilim adamlarının katılımıyla çeşitli boyutlarıyla teknoloji bağımlılığı tartışıldı. Kongrede çeşitli ülke ve üniversitelerden akademisyenler İnternet Bağımlılığı, Online Kumar Bağımlılığı, Online Cinsellik Bağımlılığı, Online Oyun Bağımlılığı, Online Alışveriş Bağımlılığı, Online Sohbet Bağımlılığı, Cep Telefonu Bağımlılığı, Televizyon Bağımlılığı ve Bilgisayar Oyunları Bağımlılığı başlıklarında tebliğler sundu.